Gitar Nedir?

 

Gitar parmaklarla ya da küçük bir cisim olan pena yardımıyla çalınabilen telli bir müzik aletidir. Gitar da 6 adet tel bulunmaktadır. Herhangi bir kopma durumunda teller değiştirilebilir özelliktedir. Gitarın sapında ses perdeleri bulunur. Bu müzik aleti her türlü müzik türünde kullanılabilir olma özelliğiyle müzik hayatında vazgeçilmez bir yerdedir. Gitarlar birden fazla çeşitten oluşur.

 

Gitar Çeşitleri

 

Klasik Gitar, ilk kullanılan gitardır. Genellikle klasik ya da flamenko gibi müzik çalmak isteyenler tercih eder. Tellerin, gitarın ortasındaki delikteki hava ile titreşimiyle sesi meydana getirir. 6 adet telin 3ü kalın 3 ise ince teldir. Akustik gitar, her ne kadar klasik gitara benzese de gövdesi daha kalındır. Daha dar bir sapı olması ses perdelerindeki değişiklikten dolayı klasik gitardan ayıran en büyük özelliğidir. Bu sayede akustik gitardan daha sert ve temiz bir ses çıkar. Rock, Blues ve Caz müzik türünü severler için doğru tercihtir.

 

Elektro gitar, tellerin titreşiminden elde edilen akımı elektrik akımına çevirir ve bir amfi yardımıyla sese dönüştürür. Basgitarlar da ses olarak elektrogitarlara benzer ama sesi bir kademe daha kalın çıkarır. Gitarın genel olarak 6 teli bulunma özelliğinin yanı sıra basgitarlar 4, 12, 7, 5 telli, perdesiz ve kafasız olarak da bulunabilmektedir. Elektro akustik gitar ise akustik gitarın amfiye bağlanmasıyla oluşan gitar çeşididir.

 

Gitar Fiyatları

 

Eğer bir müzik aletleri mağazanız varsa gitar fiyatları perakende satışta oldukça masraflı olabilmektedir. Fakat Ezgican Müzik sizlere toptan satış imkânı sunmaktadır. Perakende alışverişler içinde uygun gitar fiyatları mevcuttur. ” http://www.ezgicanmuzik.com.tr ” online alışveriş sitesini ziyaret ederek ihtiyacınız olan akustik, klasik, elektro, bas, elektro akustik gitarlarından geniş model fırsatlarıyla ve en uygun gitar fiyatları ile ihtiyacınız olanı temin edebilirsiniz. Bu şekilde ister toptan isterse bireysel olarak perakende alışveriş yapabilirsiniz.

 

Firmanın en uygun gitar fiyatları sunmasının yanında ürünlerinin en kaliteli ürünler olduğunu tartışılmaz bir gerçektir. Müzik hayatına uygun fiyat seçenekleri ile giriş yapmak isteyenler için vazgeçilmez adres Ezgican Müzik: www.ezgicanmuzik.com